Edit

Hakkımızda

TURMOT Sigorta olarak 25 Yıl Koç Holding bünyesindeki çeşitli markaların otomotiv bayiliklerini 3S plazamızda sürdürmüş bulunuyoruz. Her ihtiyaca
uygun çeşit ile bölgemizde lider konumda olan markamız ve yüksek adetli otomobil stok çeşitliliğimiz ile 1992 yılından bugüne müşterilerimize huzurlu alışveriş imkanı sunmaktayız. Ataşehir lokasyonlu konforlu showroomlarımız ile toplamda 5.200 m2 açık/kapalı alanlarımızla, deneyimli 30 kişilik profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

İletişim Bilgileri

İhtiyacınız olan sigorta seçimini yapınız...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Faydaları

Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık harcamalarının bir kısmını karşılıyor. Ancak her geçen gün yeni bir sağlık problemi ile tanışdığımız düşünülürse, tüm tedavi giderlerine tek başına yetebilmesi çok güç.

Bu güçlüğü biraz olsun azaltacak sigorta çeşidi ise tamamlayıcı sağlık sigortasıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, ayakta veya yatarak tedavileri karşılamaktadır. SGK‘nın yetersiz kaldığı durumlarda tamamlayıcı sağlık sigortası büyük bir avantaj sağlamaktadır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamına göre kişiler daha özenli ve yüksek standartlarda sağlık hizmeti almaya hak kazanabiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasının kapsamı ve poliçe ile alınabilecek temel güvencelerin neler olduğu Güvenlik Kurumu’nun yayınladığı genelgede yer almaktadır. Ancak uygulamanın detaylarının nasıl olacağı, sigorta şirketleri ve şirketlerin sağlık kuruluşları ile anlaşmalarına bağlı olarak değişmektedir.

Kişilerin istekleri doğrultusunda yapılabilen tamamlayıcı sağlık sigortası, sağlık hizmetlerinin hem daha kapsamlı hem de kolay bir şekilde alınabilmesine olanak sağlar. Kişiler, tamamlayıcı sağlık sigortası ile mevcut Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağlık hizmetleri desteklenmiş olmaktadır. böylece sgk’larına da ek destek almış olurlar.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası içindeki Güvenceler

Peki tamamlayıcı sağlık sigortaları hangi güvenceleri vermektedir? Tamamlayıcı sağlık sigortasının temel güvencelerini sizin için bir araya getirdik.

  • SGK kapsamı dışında tutulan: Akupunktur tedavisi, estetik amaçlı yapılan operasyonlar, ozon tedavisi ya da mezoterapi gibi pek çok sağlık hizmeti tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında alınabiliyor. 
  • SGK’nın bir kısmını ödediği sağlık harcamalarının limiti geçen tutarları bu sigorta kapsamında güvence altındadır. 
  • Özellikle ciddi sağlık problemleri söz konusu olduğunda konaklama ve benzeri harcamalar da sigorta kapsamında alınabiliyor. 
  • Sigorta şirketi ile özel sağlık kuruluşu arasında yapılan anlaşma koşulları içinde kalınarak, SGK limitlerini geçen harcamalar da güvence altındadır.