Edit

Hakkımızda

TURMOT Sigorta olarak 25 Yıl Koç Holding bünyesindeki çeşitli markaların otomotiv bayiliklerini 3S plazamızda sürdürmüş bulunuyoruz. Her ihtiyaca
uygun çeşit ile bölgemizde lider konumda olan markamız ve yüksek adetli otomobil stok çeşitliliğimiz ile 1992 yılından bugüne müşterilerimize huzurlu alışveriş imkanı sunmaktayız. Ataşehir lokasyonlu konforlu showroomlarımız ile toplamda 5.200 m2 açık/kapalı alanlarımızla, deneyimli 30 kişilik profesyonel ekibimiz ile hizmet vermekteyiz.

İletişim Bilgileri

İhtiyacınız olan sigorta seçimini yapınız...

Seyahat Sigortası Nedir ?

Seyahat sigortası hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir önkoşulu olması  nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilinir.

Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna, dikkat etmeniz çok önemlidir.

Seyahat sigortası farklı gün ve sürelerde olabilir. En az bir haftalık, en çok 1 yıllıktır. Ücretlendirme sistemi de bu doğrultuda değişiklik gösterir.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Yaptırmak Neden Önemli?

Seyahat etmek hayatın en keyifli anlarından biridir. İş, ev, arkadaşlar, yakınlar vs. derken yaşanan stres kişileri dinlenme ihtiyacına itmektedir. İşte arada bir yapılan seyahat kaçamakları oldukça güzeldir.

Seyahat etmek akla her zaman güzel anları getirse de seyahatinizde de olumsuz durumlar ile karşılaşmanız mümkündür. Özellikle yurt dışı seyahatlerinizde kötü bir olayla karşılaştığınızda nereye başvuracağınızı, kimsen yardım isteyeceğinizi bilmek daha zor olacaktır.

Seyahatinizin süresine, gideceğiniz yerlere ve yapacaklarınıza göre yanınıza maddi bir birikim alırsınız. Dolayısı ile bu risklerde ödeme yapmanız gerektiğinde oldukça zor durumda kalırsınız. Seyahat süresini de aşacak kadar maddiyatınız olmadığından ve geri de dönemediğinizden oldukça sıkıntılı bir sürecin içine girersiniz.

Yurtdışı Seyahat Sigortasının Sağladığı Faydalar Nelerdir?
 

  1. Yurtdışı seyahat sigortanızı yaptırdığınızda içiniz rahat olur. Çünkü tüm bu olumsuz durumlarda yanınızda destekçi olur, maddi açıdan güvende olmanızı sağlar. 
  2. Uçak biletinizi alarak tatile çıkmak için bekliyor olabilirsiniz. Fakat önemli bir nedenden dolayı tatilinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. İşte bu durumda seyahat sigortası imdadınıza yetişir ve zararlarınızı telafi eder. 
  3. Tercih ettiğiniz hava yolu şirketi uçuşunuzu ertelerse bu durumunda ihtiyaç duyacağınız otel, yemek vs. ihtiyaçlar seyahat sigortanız tarafından karşılanır. 
  4. Bavulunuzu kaybetme ya da çaldırma durumunda yine seyahat sigortanızın güvencesi altında olursunuz. 
  5. Yurt dışında karşılaşacağınız bir kaza veya hastalık durumunda yapılması gereken tedavilerin masrafları sigortanızın güvencesi altındadır. 
  6. Kaza geçirdiğinizde ya da hastalandığınızda konaklama giderleri, seyahatin uzaması durumunda ihtiyaç duyulan masraflar, kişinin eve dönecekse ulaşım masrafları, dönemeyecekse ailesinden birinin yanına getirilmesi vs. birçok gider seyahat sigortası tarafından karşılanır. 
  7. Yurt dışı seyahat sigortası teminatları ile ilgili detaylı bilgiye “Seyahat Sigortanızı Seyahate Çıkmadan Yapın!” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Özet olarak eğer seyahat sigortası edinmişseniz kafanız hep rahat olur. Küçük primler ödeyerek sahip olduğunuz sigorta sizi birçok masraftan kurtarır. Ayrıca, yurtdışı seyahat sigortası Schengen ülkelerine vize için de gerekli olan bir sigortadır.